Galatasaray USA Başkonsolos Bilgen’i Ziyaret Etti

By: galadmin

gskon1

 

Aralık ayı başında görevine başlayan Turkiye’nin New York Başkonsolosu Sayın M.Levent Bilgen, Türk toplumuyla biraraya gelmeye başladı.

Bu program kapsamında, Galatasaray USA yönetim kurulu, New York Başkonsolosluğu görevine yeni atanan Sayın M.Levent Bilgen’i makamında ziyaret etti.

Türkevinde gerçekleşen ziyaret sonrası Başkan Tolga Sağıroğlu ziyaretin çok olumlu geçtiğini, Galatasaray USA derneğinin amaçlarını, faaliyetlerini, Amerika içindeki, Galatasaray DC, Galatasaray Chicago, Galatasaray Teksas dernekleri yapılanması ve yapmış olduğu çalışmaları hakkında Baskonsolosumuza bilgi verdiklerini, Sayın Baskonsolosumuzu 28 Ocak Akşamı “Asaletin Gecesi” ismiyle Manhattan Sheraton Towers Otel’de düzenlenecek olan ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal Aysal ile Efsane Kaleci Fyrad Mondragon’un onur konukları olduğu Galatasaray USA balosuna davet ettiklerini belirtti.

Ayrıca Tolga Sağıroğlu sözlerine devamla, “Sayin Baskonsololsumuz bizi içtenlikle ve büyük bir misafirperverlik örneği göstererek karşıladı. 1 saati aşkın bir süre boyunca hem derneğimiz hakkında bilgi aldı, hemde genel olarak New York ve bölgesinde yaşayan Türk toplumunun bazı sıkıntı ve problemleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendisine hediye ettiğimiz ismine özel yaptırılmış Galatasaray formasını memnuniyetle kabul eden Sayın Başkonsolosumuz, 28 Ocak’ta yapılacak balomuza seve seve katılacağını belirtti” diyerek ziyaretin çok olumlu geçtiğini söyledi.

Galatasaray USA derneği olarak kendisine yeni görevinde başarılar dilediklerini ve Türk toplumu adına gerçekleştirmeyi düşündüğü tüm projelerde Sayın Baskonsolosumuza Dernek olarak her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top
Loading...